Windows 10 займатиме вдвічі менше місця

Microsoft має на мені облегшити роботу власників ноутбуків і планшетів з невеликими накопичувачами. У Windows 10 планується компресія системних файлів — це дозволяє звільнити близько 1,5 Гб у 32-розрядній і 2,6 Гб у 64-розрядній редакції ОС. Тепер опція доступна у Cleanup Utility, вмонтованому додатку для очистки диску. Технологія стиснення системних файлів Windows 10 створена на основі технології WIMBOOT, яка була представлена ще в минулому році. Її використовували у Windows 8.1 Update. Використовувати WIMBOOT можна було лише при встановленні ОС. У Windows 10 ця технологія фактично інтегрована в систему і доступна користувачам.

Windows 10 використовувамуть на великій кількості пристроїв, починаючи від телефонів і закінчуючи геймерським десктопами. Система автоматично оцінюватиме обсяг встановленої пам'яті і швидкість процесора для прийняття рішення щодо можливості використання стиснутих системних файлів. Стиснення активуватиметься, якщо це дозволятиме ресурсу пристрою. Для забезпечення швидкої декомпресії у файлову систему NTFS додано ряд алгоритмів стиснення виконавчих файлів. Усі вони є різновидами вже доступних на платформі Windows методів стиснення. Наприклад, три алгоритми є варіантом Xpress (використовується при гібернації, системою Windows Update і файлами Windows Imaging Format), алгоритм LZX використовується в архівах Microsoft CAB.

Також Microsoft відмовляється від зберігання образів відновлення системи, які займають багато пам"яті. Замість цього утиліта відновлення буде заново збирати систему з уже існуючих на диску файлів. Перевагою є те, що після скидання або відновлення не потрібно заново завантажувати всі оновлення - необхідні файли вже будуть оновлені. Нововведення дозволить звільнити від 4 до 12 Гб дискового простору залежно від моделі пристрою.

Нажаль також  є і свої мінуси, а саме: на виконання операцій зі стиснення і розпакування даних потрібні додаткові ресурси. У зв'язку з цим стиснення використовуватимуть тільки на тих пристроях, де є достатня кількість оперативної пам'яті (точний обсяг не називається) і потужний процесор.

При інсталяції, Windows 10 автоматично визначить придатність комп'ютера або планшета до використання  системи стиснення. Якщо система буде слабкою, активація не відбуватиметься. Виробники нових пристроїв зможуть самостійно тестувати їх на предмет сумісності і активувати стиснення якщо це буде необхідно. Microsoft зазначив, що подібні нововведення будуть доступні не тільки на нових пристроях,  але і на більшості існуючих комп'ютерів і планшетів, сумісних з майбутньою версією Windows.

Ще одним нововведення в Windows 10 буде опція, що дозволить перемикатися між планшетним і настільним режимом, що є дуже важливим для користувачів, оскільки у Windows 8 ця функція реалізована невдало.